Shoqata” Trojet e Arbrit” uron Festën e Krishtlindjeve

Shoqata” Trojet e Arbrit” uron Festën e Krishtlindjeve gjithë shqiptarëve katolikë anë e kënd Trojeve Arbërore Shoqata e Intelektualëve Gjithshqiptarë “Trojet e Arbrit “me rastin e Festës së Krishtlindjeve të gjithë shqiptarëve katolikë anë e kënd trojeve tona arbërore i uron Festën e Krishtlindjeve! Urojmë që këtë festë të madhe të identitetit tonë Evropian ta…

Perkujtohet Dita e Flamurit te Athine

Nga Arta Guri, Korespodente e Kuvendit ne Greqi Me rastin e festës së flamurit tonë kombëtar, me daten 28 Nentor 2017, ne Novus City Hotel- Athine,  Ambasada Shqiptare në Greqi dhe ambasadorja Znj, Adriana Hobdari shtruan një darkë, ku morën pjesë shqiptarë nga të gjitha qytetet e Greqisë,

“Quo Vadis” ?!…

Reagim nga Mjeshtri Paul Palushi ( Mbajtes i Urdherit ” Naim Frasheri” te Klasit te Pare ) Dje, me 28 Nentor 2017 ne mengjes isha duke shkembyer mesazhet urimi me miqte e Facebook-ut me rastin e Festes me te madhe te Kombit Shqiptar, Shpalljen e Pavarsise 105 vjet me pare ose siq quhet ne gjuhen…